Çekya Nakliye

Çek Cumhuriyeti ile Türkiye arasında diplomatik ilişkilerin yanı sıra her zaman dostluk üzerine inşa edilen ve daima destekleyici ilişkiler olmaktadır. Çekya’daki Türk firmaları 98 civarındadır. Bu firmalar hem ticarette hem de hizmet alanında faaliyet gösterir. İki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler hem ticari hem de yatırım faaliyetlerini içerir. Dolayısıyla İstanbul Özelinde ticari ilişkilerin her geçen gün artması o bölgede nakliye sektörüne olan ihtiyacı da arttırmaktadır.

Türkiye’den Çek Cumhuriyeti (Çekya) Nakliye Hizmetleri

Çekya nakliye firması olarak taşımacılık süreçlerini müşterilerimiz için en basit ve kolay şekilde yönetiyoruz. Her türlü yükü hem güvenli hem de zamanında taşıyarak hedef noktaya ulaşıyoruz. Bu konuda yılların verdiği tecrübe ile hareket ediyor, hızlı ve ekonomik çözümler sunarak depolamadan dağıtıma parsiyel taşımacılıktan konteyner ile taşımaya müşterilerimizin ihtiyacı olan hizmeti veriyoruz. Profesyonel kadromuz, küçük büyük demeden bütün yüklerinizle titizlikle ilgilenip sorunsuz bir taşıma deneyimi sunuyor.

Çekya Nakliye Firmaları

Türkiye ile Çekya arasında düzenli olarak iş forumları ve ekonomik ziyaretler düzenlenir. Bu da işbirliği fırsatlarının artmasına sebep olur. Çekya nakliye şirketleri de bu fırsatlardan doğan taleplere yönelik hizmet verir. Çekya Taşımacılık şirketlerinin sorumluluğu ürünlerin bir noktadan diğerine güvenli ve zamanında taşınmasını sağlamaktır. Bu hem mal üreticileri hem de tedarikçileri için müşterilere daha hızlı ve etkili bir şekilde ulaşma imkânı tanır.

Çek Cumhuriyeti Nakliye Firmaları

Çek Cumhuriyeti lojistik firmaları arasında yer alan firmamız sınır ötesi taşımacılıkta uzmanlaşmıştır. Bu alanda ekibimiz gerek gümrük işlemleri gerek izinler gerek belgeler gibi sorunsuz halledilmesi gereken karmaşık süreçleri kolayca çözerek müşterilerimize yardımcı olur. 

Çekya Lojistik Firmaları arasında, Esnek ve hızlı hizmetler sunan firmamız, bizimle çalışan işletmelerin de rekabetçi fiyatlarla daha geniş pazarlara ulaşmasını kolaylaştırır. Müşterilerimiz bizden aldıkları doğru ve güvenilir hizmetle elde ettikleri avantajı, kendi pazarlarında büyüme ve rekabet gücü olarak kullanabilirler.

Çekya Karayolu Nakliyesi

Birçok işletme tarafından tercih edilen karayolu nakliyesi, Çekya Lojistik Hizmetleri işini güvenilir bir nakliye firmasıyla yapıldığı takdirde pek çok avantajı içinde barındırır. Çünkü Çekya modern ve iyi gelişmiş bir karayolu ağına sahiptir. Avrupa’nın merkezinde yer alması ülkeye uluslararası ticarette önemli bir rol yükler. Avrupa’nın diğer ülkeleri ile ticaretin kolaylaştırılmasında rol oynar.

Firmamız da bu rolün farkındadır. Etkili taşımacılık süreçleriyle müşterilerine yardımcı olur. Hatta Türkiye’den Çekya’ya konteyner taşımacılığı yaparak özellikle orta büyüklükteki yüklerin hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağlar.

Çek Cumhuriyeti Parsiyel Taşımacılık

Lojistik süreçleri kolaylaştıran, hatta maliyetleri önemli ölçüde düşüren lojistik yöntemlerden biri Çekya parsiyel nakliye çözümüdür. Çekya’da bulunan firmalar numune göndermek istediklerinde veya ihtiyaç kadar malzeme almak istediklerinde bu nakliye türünü kullanır. Bu taşımacılık türü, ekstra özen ve dikkat gerektirir.

Bizim gibi profesyonel hizmet veren firmalar, takipte ve lojistik süreçleri yönetmede başarılı oldukları için parsiyel nakliyeyi de en iyi şekilde gerçekleştirir. Çünkü farklı yüklerin aynı araçta taşınması düzenli bir takip ve birçok lojistik süreci izlemek ister. Avrasya Olarak birçok ilimizden yüklemeler yapmaktayız, bunların başlıcaları, İstanbul, Edirne, Kayseri,  İzmir, Sivas, Konya, Mersin, Adana, Hatay, Samsun, Manisa, Uşak, Tekirdağ, Bolu, Gebze, Sakarya, Nevşehir, Niğde, Balıkesir, Isparta, Mardin, Elazığ, Trabzon, Karabük, Kastamonu, Gaziantep, Afyon, Şanlıurfa, Bilecik, İzmit, Yalova, Çorlu, Aksaray, Karaman, Malatya, Adıyaman, Antalya, Muğla, Kütahya, Eskişehir, Zonguldak, Çanakkale, Rize, Düzce, Kocaeli, Çorum, Diyarbakır, Çankırı, Bartın, Karabük, Burdur, Ankara ve daha birçok ilden adrese teslim yapıyoruz.

Çekya Frigo Nakliye

Bazı ürünlerin daha özenli taşınması gerekir. Özellikle güvenli, sağlıklı ve sıcaklık kontrolü ile taşınması gereken gıda, ilaç veya kimyasal ürünler, frigo nakliye hizmetleriyle gerçekleşir. Bu noktada firma olarak nakliye araçlarımız, özel olarak tasarlanmış donanıma sahiptir. Sıcak kontrolü sağlayan sistemimiz ile aynı zamanda Çek Cumhuriyeti frigo parsiyel nakliye desteği de veriyoruz. Çekya Nakliyat olarak Farklı işletmelerin aynı hassasiyete sahip ürünlerini bir araç içinde taşıyarak hizmet sunuyoruz. Mesela İstanbul Prag nakliyat için İstanbul’dan tek bir araç içinde farklı firmaların yüklerini aynı hedef noktaya teslim etmiş oluyoruz.

Çekya Tır Kaç Günde Gider?

Çekya tır nakliye firmaları için tır rotası seyahat süresini belirleyen önemli bir etkendir. Türkiye’nin hangi bölgesinden yola çıkılacağı, seyahat süresini etkiler. Adana Çekya nakliyat ile İzmir aynı sürede varmaz. Fakat ortalama olarak taşıma süresi 3 ila 6 arasında değişebilir. Nakliyat süreçleri her müşterinin özelinde planlandığı için süreçle ilgili en doğru bilgi de o sürecin planında saklıdır. 

Çek Cumhuriyeti (Çekya) Nakliye Güzergahları

Avrupa’nın merkezinde yer alan Çekya’nın geniş karayolu ağı sayesinde birçok nakliye güzergahı ve lojistik bağlantısı bulunur. Bu da ülkeyi taşımacılık için önemli bir transit merkezi haline getirir. Firmalar, gideceği şehre göre güzergah belirler. Şayet İstanbul Çek Cumhuriyeti nakliyat hizmeti vereceksek Bulgaristan üzerinden Sırbistan, oradan Macaristan ve son durak Çek Cumhuriyeti olacak şekilde bir güzergah izleyebiliriz.

Çekya Komple Tır Nakliye

Bir firmanın yükünü tek bir araçla ve tam kapasiteyle taşıyorsak komple taşımacılık türünü kullanıyoruz demektir. Bu yöntem, uluslararası lojistik hizmeti veren ve taşımacılık alanında kaliteli hizmetler sunan firmaların sıklıkla kullandığı bir yöntemdir. Özellikle büyük yükler ve ticarî eşyalar için uygun bir taşıma yöntemidir. 

Çekya Nakliye Fiyatları

Genel anlamda İki Ülke arasındaki ilişkilerin de sıcak olması sebebi ile aktif bir alışveriş söz konusudur. Bu sıcak bağlantı sebebi ile de ithalat ve ihracat yoğun bir süreç ile devam etmektedir. Biz Çekya Nakliyecileri olarak siz değerli müşterilerimize her zaman destek sağlamak arzusundayız.

İSTANBUL PRAG 2.750 €
ANKARA OSTRAVA 2.600 €
İZMİR PLEZEN 2.850 €
ANTALYA BRNO 3.000 €

 

Sizlere Yukarıdaki tabloda Türkiye’den Çek Cumhuriyeti (Çekya) Nakliye Navlun Fiyatları hakkında Takribi/Yaklaşık ve değişebilir bir tablo sunulmuştur. Bu tablo haricindeki fiyatlamalar ise ürünlerin aracımız içerisinde kaplayacağı alana ve ağırlığına bağlı olarak belirlenecektir. Örneğin ; Adana’dan Çekya’ya yarım tır bir malzeme taşıma yapacak olan araç komple araç navlunu yerine yasal ve şartlar uygun olur ise takribi 1400-1800 eur civarında bir ödeme ile taşınabilecektir.

Çekya tır fiyatları da taşınan yükün ağırlığına, hacmine, mesafeye, teslimat süresine, yükün özelliğine göre değişir. Lojistik olarak verilen diğer hizmetlerle beraber belirlenir. Müşterinin ihtiyacına göre maliyet de farklı olabilir. 

Çekya (Çek Cumhuriyeti) Türkiye Nakliye

Çekya çalışan nakliyeciler Türkiye ile Çekya arasındaki ekonomik ve lojistik işbirliğine katkıda bulunurlar. Biz de firma olarak bu havuzda profesyonel hizmetlerimizle şirketlere destek sağlıyoruz

Gerek ithalatla gerekse ihracatla profesyonel hizmetler sunarak bu işbirliğinin büyümesinde payımız olduğu için mutluyuz. 

İhraç ürünlerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Mücevher
 • Motorlu taşıtlar için aksam ve parçalar
 • Alüminyumdan profiller
 • Tekstil

İthal ettiğimiz ürünler arasında da şunlar yer alır:

 • Otomobiller 
 • Makinalar
 • Mekanik cihazlar ve aletler
 • Elektrikli cihazlar
 • Monitörler ve projektörler
 • Büro makineleri ve otomatik veri işleme makineleri.

Çekya Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çekya ile ilgili en sık sorulan sorular arasında Çek Cumhuriyeti ülkesine çalışan nakliye firmaları nasıl hizmet verir sorusu yer alır. Türkiye ve Çekya arasındaki ticaret hacmi oldukça önemli ve dolayısıyla bu iki ülke arasında mal taşımacılığı büyük öneme sahiptir. 

Nakliyeciler, Türkiye’den Çekya’ya veya Çekya’dan Türkiye’ye taşınacak malların lojistik süreçlerini yönetirler. Bu süreç, malın ambalajlanması, gümrük işlemleri, sınır geçişleri, güzergah planlaması, taşıma araçları ve sıcaklık kontrollü taşıma gibi bir dizi aşamayı içerir.

Bizim gibi sektöre yıllarını vermiş ve profesyonel çalışmalar yürüten firmalar bütün bu işlemleri en uygun ve güvenilir şekilde çözüme kavuşturur. Bu hizmetleri verirken uzman bir kadro ile çalışmak ve sorunsuz teslimat yapmak işin temelini oluşturur.

Çekya Kargo

Çekya Türkiye kargo hizmeti veren firmalardan biriyiz. Hızlı ve güvenli bir seçenek olarak havayolu kargo, kapıdan kapıya teslimatı daha kolay kılan karayolu kargo ve ekonomik bir taşıma yöntemi olan denizyolu kargo sistemini kullanarak teslimat yapabiliyoruz. Müşterilerimizin ihtiyacına, gönderinin durumuna göre ekiplerimiz bir teslimat planı hazırlıyor ve süreçleri en iyi şekilde takip ederek istenen teslimatı başarıyla gerçekleştiriyor.

Çek Cumhuriyeti Kargo Şirketleri

Çekya ile Türkiye arasında kargo taşımacılığı, uluslararası lojistik firmaları ve kargo şirketleri tarafından sağlanır. Bu hizmet ile hem ticari hem de bireysel müşterilere malların veya paketlerin güvenli ve zamanında taşınması sağlanmış olur.

Çekya kargo firmaları Çekya ile Türkiye arasında hem havayolu hem de karayolu taşımacılığı sağlar. Müşteriler, bu şirketler ile iletişime geçtiğinde şirket çalışanları taşınacak yükün ağırlığı, hacmi ve diğer detaylar hakkında bilgi verir ve taşıma sürecini planlarlar. İhtiyaca uygun, alanda uzman kişilerle çalışmak bu süreçlerin hızlı, güvenilir ve sorunsuz ilerlemesini sağlar. Mesela Çekya İzmir nakliyat için denizyolu veya acil durumlarda havayolu daha uygun bir seçenek olabilir.

Çekya Taşımacılık Türleri

Nakliye türleri farklı ihtiyaçlara ve yükün özelliğine göre değişir. Bu türler hem müşteriler hem de bizim gibi sektörde faaliyet gösteren firmalar için kolaylık ve etkili hizmet sağlar. Çekya çalışan nakliye firmaları tarafından yaygın olarak kullanılan bazı nakliye türlerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Karayolları nakliye
 • Havayolları nakliye
 • Denizyolları nakliye
 • Frigo nakliye
 • Parsiyel nakliye
 • Konteyner taşımacılık