Denizyolu Taşımacılık

 

Denizyolu Nakliye Taleplerinizi Nasıl Değerlendire bilirsiniz ?

Avrasya Türk Nakliye firmamız ile Denizyolu Lojistik desteği içinde gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz. Değerli Müşterilerimiz , Firmamızı Denizyolu Nakliye Firmaları arasında güvenle tercih edebilirsiniz. Taleplerinizi bizlere ulaştırmanız halinde en uygun navlun tekliflerimizi sizlere sunmaktayız. Siz değerli müşterilerimiz Türkiye’nin İstanbul ve Mersin başta olmak kaydı ile hangi limanından çıkış Yapılmasını istiyor iseniz, İthalat veya İhracat olarak Taşıtmayı düşündüğünüz ürün detayları ile beraber bizlere ulaştırmanız yeterli olacaktır. Ürün cinslerine göre de değişebileceğinden şayet Doktor Analizi veya Msds evrakı gerektirecek ürünler var ise bu evraklarında beraber teklif alırken iletilmesi daha sağlıklı bir teklif için yararlı olacaktır.

Türkiye’de Denizyolu Taşımacılığı hizmetleri Dünya Ticaretinde de çok önemli bir yere sahiptir. Bu Taşıma Türü daha çok Denizyolu Konteyner Taşımacılığı olarak talep gördüğünden dolayı Parsiyel veya Komple Yüklemeler aktif ve yoğun bir şekilde devam etmektedir. Tabi İrili Ufaklı Dökme Yük Taşıyan gemilerde aktifliğini devam ettirmekte yeni yeni gemi ve gemicikler dökme yük taşıması için denizlerimize inmeye de devam etmektedir.

Gemiyolu Taşımaları İçin Gerekli Bilgiler

Uluslar arası Gemi Nakliye Firmaları, direkt olarak Armatör ile muhatap da olabilmektedir. Fakat Armatörler genel manada Direkt üretici firmalardan gelen talepleri değerlendirmeye almaz, bu işi yapan Gemi Acentalarını daha fazla tercih etmektedir. Bunun en önemli sebebi de İhracatçı/Üretici Firmalar Acentalardan ön bilgi ve rezervasyon almadan Armatör gemilerinden talep açamamaktadır. Denizyolu Nakliyat Taşıma türünde, Yükleme yapabilmek için bazı özel belgelerde gerekebilmektedir. Analiz ve Üretim evrakları da hazır olmalıdır bu aşamada.

Neden Denizyolu Taşımacılığı Tercih Etmelisiniz ? ; Denizyolu Taşımacılığı tercih etmenin en önemli  sebeplerin başında Denizyolu Navlun Ücretleri diğer taşıma türlerine göre daha uygun olmaktadır. Ayrıca Bu taşıma türü yine türlere nazaran daha güvenli bir sevkiyat şeklidir. Ayrıca oluşturulacak Güvenli rota ile hem olabildiğinde daha hızlı hem de ulaşımı daha kolay bir hale getirebilmektedir. Büyük hacimli gabari dışı yükü olan müşterilerimiz uygun gemi organize edilmesi durumunda daha kolay ve rahat bir taşıma gerçekleştirebilecektir. Ülkeler arası sınır geçiş durumları konusunda sınır aşım sorunu olmadan rahatlıkla Ülkeler hatta kıtalar arası teslimatlar daha kolay yapılabilmektedir.

Denizyolu Taşımacılığı Nedir ? Ve Türleri Nelerdir Gelin Birlikte Bakalım ;  Denizyolu Taşımacılığı , Deniz Yolları üzerinden Limanlar arası transfer işleminin yapılması işidir diyebiliriz. Çok Ama Çok uzun yıllardır güvenle taşımalar gerçekleştirilmiş ve çok büyük hizmetler sunulup alınmıştır.

Denizyolu Lojistik İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir ?

Avrasya Türk Nakliye Şirketimiz,  Türkiye Deniz Taşımacılığı Firmaları ile de ortak yürüttüğümüz bu hizmet, günümüzde çok rağbet görmektedir. Bu Taşıma Türündeki talepleriniz için, öncelikle İthalat veya İhracat fark etmez mutlaka iyi bir Denizyolu Acentesi ile bağlantı kurmanız çok önemlidir. Netice itibari ile Tüm konulara hakim ve işini iyi yapan bir acenta olası sorunlarından da üstesinden daha hızlı gelecektir.  Bazı olumsuz durumlar ile karşılaşılabileceği durumlar da olabileceğinden , Nakliye masrafı ne kadar uygun olsa da Gemi Bekleme masrafları da bir o kadar fazla olabilecektir.

Türkiye Konteyner Gemi Firmaları Bölgesel olarak daha çok Liman kentlerinde yoğunlaşmaktadır. Türkiye’de çok büyük Gemi Acentaları vardır. Bunların Dünyanın büyük ve Önemli Ülkelerdeki merkezi ofisleri ve şubeleri de bir çok hizmet sunmaktadır.  Roro Taşımacılık diye de bilinen bu Taşıma Türü, Büyük Gemilerin Araç taşıma (Tır Taşıma) işini yapmak sureti ile gerçekleştirdiğini bilmenizi isteriz.  Denizyolu Taşıma işlemleri için Teklif taleplerine eklenen ; Liman Lokal Masrafları, Elleçleme, Ordino, Liman içi Nakliye, Ambar Depolama gibi masraflarda yer almaktadır. Siz değerli Müşterilerimiz de Uluslar arası Deniz Taşımacılığı ile ilgili tüm taleplerinizi bizlere ulaştırmak sureti ile avantajlı tekliflerimizden ve kaliteli hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.