Ürdün Nakliye

2019 yılında yapılan Karma Ekonomik Anlaşması ile Türkiye-Ürdün ilişkileri ekonomik açıdan yeni bir boyut kazanmıştır. Bu ekonomik işbirliği sayesinde yatırımlar ve ticaret hacminde artış görülmektedir. Bu iki ülke Orta Doğu coğrafyasında önemli ticari ortaklardır.

Türkiye’den Ürdün’e Nakliye Hizmetleri Ve Güzergahı

İki ülke arasında gerçekleşen ticarî faaliyetler, Ürdün nakliye şirketleri için de geliştirici olmuştur. Çünkü ülke birçok ürünü dışarıdan temin etmektedir. Biz de firma olarak Ürdün’e nakliye hizmetlerimizde firmalara yardımcı oluyor, firmalar için uygun çözümler üretiyoruz. Firmaların ihtiyaçlarına göre farklı güzergahlar kullanarak nakliye hizmeti gerçekleştiriyoruz. Geniş bir sınır ağı ile hizmetlermize devamederken sizlere kısaca Türkiyedeki çıkış şehirlerimizden bazı örnekler vermek isteriz ; İstanbul, Adana, İzmir, Konya, Antalya, Kayseri, Niğde, Bursa, Bilecik, Kahramanmaraş, Tekirdağ, Adapazarı, Çorlu, Antalya, Mersin, Hatay, Burdur, Osmaniye, Şanlıurfa, Gaziantep, Ordu, Sinop, Sivas, Kocaeli, Düzce, Yalova, Isparta, Artvin, Edirne, Muğla, Manisa, Afyon, Uşak, Batman, Antakya, Bolu, İzmit, Gebze, Dilovası, İskenderun, Aksaray, Nevşehir, Kastamonu, Çanakkale,  Denizli, Balıkesir, Malatya, Elazığ, Sivas, Bingöl, Ağrı, Hopa, Eskişehir, Kütahya, Elazığ illerimiz bunlardan önemli olanlarıdır.

Ürdün Nakliye Fiyatları Ve Güzergahı

Ürdün ve Türkiye arasında gerçekleştirilen ithalat ve ihracata dayalı olarak iki ülke arasında nakliye fiyatları daha uygun belirlenir. Ürdün nakliyecileri bu noktada hassas davranır. İki ülke arasındaki işbirliğinin devamı ve kaliteli yatırımların yapılabilmesi için firmalar da kendi üzerine düşen sorumluluğu almaktadır.
Aşağıda Yer alan Tabloda sizlere Ortalama ve yaklaşık navlun fiyatları sunulmuştur. Bu tabloda yer alan fiyatları güncel fiyatları yansıtmayabilir.
İSTANBUL BEYRUT    7300 Usd
ANKARA AKABE    8000 Usd
İZMİR AMMAN    8400 Usd
GAZİANTEP AMMAN    7000 Usd

Türkiye Ürdün Akabe Seferleri

Ürdün şehirleri arasında Ürdün’e geçişi kolaylaştıracak yollardan biri Akabe’de bulunan Ürdün’ün ana limanıdır. Orta Doğu’daki diğer limanlara bağlantı sağlar. Türkiye’nin Mersin veya İskenderun limanlarından Ürdün’ün Akabe limanına deniz yoluyla taşıma yapılabilir.

Ürdün Nakliye Firmaları

Ürdün’e karayolu ile nasıl gidilir sorusu Ürdün’e karayolu ile nakliye yapmak isteyen firmaların sıklıkla sordukları sorular arasında yer alır. Deneyimli ekibimiz, tecrübeli şoförlerimizin kontrolünde güvenli bir geçiş için Suriye veya İsrail üzerinden bir rota takip edilir.
Mersin, Hatay, Gaziantep, Kilis veya Şanlıurfa gibi güneydoğu bölgelerinden başlayarak Suriye sınırına ulaşılır. Suriye sınırından sonra Ürdün’e geçmek için Hatay-Amanus Dağları ve Bab al-Hawa veya Cilvegözü-Cerablus sınır kapıları kullanılabilir.
İki Ülke arasındaki Farklı Rota Ve Fırsatlar
Ürdün nakliye firması olarak müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak amacıyla yüklerin durumuna, ağırlığına, müşterimizin ihtiyacına yönelik olarak farklı nakliye yöntemleri kullanabiliyoruz:
•    Karayolu
•    Denizyolu
•    Havayolu
Karayolu yoldaki koşullara ve sınır geçişlerine bağlı olarak nakliye sürecinde değişikliklere yol açabilir. Denizyolu özellikle hacim yönünden büyük yüklerin kısa sürede taşınmasını kolaylaştıran bir seçenektir. Mersin veya İskenderun limanlarından Ürdün’ün Akabe limanına deniz yoluyla kolay ve güvenli bir şekilde taşıma yapılabilir.

Ürdün Denizyolu Nakliye

Ürdün Lojistik limanları içinde Akabe limanı, geniş kargolar ve konteyner taşıma kapasitesine sahip bir limandır. Mersin Ürdün Roro gemileri, konteyner gemileri ve diğer yük gemileri için uygun bir donanıma sahiptir.
Akabe limanı uluslararası güvenlik standartlarına göre işletilir. Nakliye işlemlerini gerçekleştirmek de bu sebeple özen ister. Firmamız da limanda yükleme, boşaltma, depolama, gümrük işlemleri ve diğer lojistik hizmetleri titizlikle yapar.

Ürdün Konteyner Nakliye Fiyatları

Ürdün Taşımacılık yükleri konteyner nakliye ile taşımayı tercih eder. Çünkü konteyner nakliye pek çok avantaj sağlar:
•    Kolay yükleme imkânı verir.
•    Yüklerin güvenliği daha kolay sağlanır.
•    Boşaltma işlemleri daha rahat gerçekleştirilir.
Bu ve benzer kolaylıklar sebebiyle konteyner nakliye özellikle tercih edilir. Fiyatın belirlenmesinde de yükün miktarı ve yükün hacmi etkilidir. Gidilecek olan mesafe, kullanılacak olan güzergah ve taşıma türü bu nakliyenin fiyatını etkiler.

Ürdün Frigo Nakliye

Frigo parsiyel nakliye sunan firmamız, müşterilerimizin ihtiyacına göre uygun sıcaklık koşullarını oluşturur. Yükün türüne, sıcaklık aralığına ve güzergaha göre çözümler oluşturulur. Özellikle frigo nakliye bu alanda tecrübe ister. Yüklerin bozulmaması ve zarar görmemesi için ayrı bir özen gösterilir. Ayrıca Ürdün frigo parsiyel nakliye süreçlerinin takibi ayrıca titizlik ister. Farklı firmaların aynı araç içinde uygun sıcaklıkta ürünlerinin tazeliğini koruyarak taşınması, profesyonel bir lojistik desteği gerektirir. Uzman ekibimiz bu alanda da en kaliteli hizmeti verir.

Kara Yoluyla Ürdün’e Nakliye Hizmetleri

Kara yoluyla yapılan nakliye, ticari malzemelerin ve yüklerin kara yoluyla taşınmasını kapsar. Karayoluyla taşımacılık ya Ürdün parsiyel taşıma ya da komple taşıma türüyle yapılır. En uygun sınır kapısından geçiş sağlanarak karayolu nakliyesi gerçekleştirilir.
Ürdün nakliyat Ankara üzerinden karayoluyla yapılacaksa öncelikle Türkiye’nin güneydoğu bölgesine geçiş sağlanır. Oradan Ürdün’e nakliye yapılır.

Türkiye Ürdün Parsiyel Nakliye Avantajları

Ürdün Parsiyel nakliye, şirketlerin kısmı yük taşımasına yardımcı olur. Farklı şirketlerin parça yükleri aynı araç içinde taşınır. Ürdün parsiyel taşımacılık alanında hizmet veren firmamız, şirketlere bu yöntemle pek çok avantaj sağlar:
•    Aynı araç içinde farklı müşterilerin yüklerinin taşınması maliyetin bölüşmesi anlamına gelir.
•    Yük bir aracı dolduramayacak kadar çok olmasa da nakliye fırsatı sunar.
•    Yükler aynı güzergaha gider ve daha hızlı teslimat gerçekleştirilmiş olur.
•    Özellikle orta ölçekli şirketler için kolaylaştırıcı bir çözümdür.

Ürdün Denizyolu Ulaşım Avantajları

Denizyolu ile nakliye genel olarak diğer taşıma yöntemlerine göre daha fazla yükün taşınmasına olanak tanır. Büyük konteynerlerin kullanılmasına olanak tanındığı için de maliyetler de daha uygun olur. Mersin limanı Ürdün’e denizyolu ile taşımacılık yapmak için en uygun limandır. Türkiye ile Akabe limanı arası yaklaşık 1.200 ila 1.500 kilometredir.
Amman parsiyel nakliye için denizyolunu tercih etmek de avantajlı yöntemlerden biridir. Farklı şirketlerin yükleri aynı konteynerde taşınarak kolayca Ürdün’e ulaşım sağlanır.

Türkiye-Ürdün Arası İhracat Ve İthalat

Ürdün ihracat ürünleri arasında gıda sektörüne ait mercimek, bulgur, zeytinyağı, makarna, çikolata gibi ürünler yer alır. Ayrıca kimyasal madde, ilaç, plastik otomotiv, demir, çelik gibi ürünler de bulunur.
Ürdün’ün geçim kaynağı nedir sorusu sıklıkla karşılaştığımız bir sorudur. Ürdün’ün geçim kaynakları arasında fosfat ve fosfat ürünleri yer alır. Dünyanın önemli fosfat rezervlerine sahip bir ülkedir. Tekstil ve giyim endüstrisine ayrıca önem verir. Üzüm, zeytin, sebze ve tahıl gibi tarım ürünleri yetiştirir. Ürettiği bu alanlarda da başka ülkelere ithalat yapar.

Ürdün Taşımacılık Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ürdün çalışan nakliyeciler için hem ithalat hem de ihracat titizlik gerektirir. Çünkü tedarikçilerin düzenli bir ticarî iş takibi yapabilmesi, zamanında yapılan güvenilir nakliye hizmetlerine bağlıdır. Bu noktada nakliye firmalarına sorulan sorular genellikle nakliye süreçlerinin nasıl gerçekleştiğiyle alâkalıdır. Firmalar da müşterilerine gerekli açıklamalar yaparak bilgilendirir.

Ürdün Kargo Hizmetleri İçin Lojistik firmaları

Ürdün lojistik firması olarak nakliye süreçlerini müşterilerimizin özelinde, ihtiyaçlar doğrultusunda baştan sona planlıyoruz. Bütün bu planlama süreçleri ile ilgili her aşamada müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. Çalıştığımız firmalara kargolarının takip ve izleme imkânını veriyoruz. Gümrük prosedürlerini sorunsuz şekilde çözüyoruz.

Türkiye’den Ürdün’e En Uygun Nakliye Rotaları

Ürdün Lojistik Firmaları Türkiye’den Ürdün’e en uygun nakliye rotalarını kullanır. En uygun seçenekleri oluşturmak profesyonellik ve tecrübe ister. Her taşımacılık türü için rotalar farklılık gösterir. Karayolları için en uygun yol Suriye veya İsrail üzerinden gerçekleştirilir. Denizyolu için Mersin-Akabe limanı arasındadır.

Türkiye’den Ürdün Karayolu Taşımacılık Bağlantıları Ve İmkanları

Ürdün’e ihracat yapan firmalar yoğunluklu olarak kara ve denizyolunu tercih eder. Gümrük işlemlerini kolayca yapmak ve gerekli belgeleri almak, güvenli depolama alanları kullanmak, nakliye süreçlerini en ince detayına kadar planlayıp rota tamamlanana kadar izlemek gibi pek çok ayrıntı vardır. Bu ince detayların iyi bir nakliye firması tarafından gerçekleştirilmesi, firmaların ticarette başarısını etkiler.
Ürdün Nakliyat Hizmetlerinde Fiyatlandırma Ve Değerlendirme Kriterleri
Ürdün kargo fiyatları pek çok faktör tarafından etkilenir:
•    Nakliye süresi
•    Nakliye yapılacak yükün ağırlığı, boyutu
•    Nakliye türü
•    Nakliye rotası
•    Nakliye için kullanılacak mesafe

Ürdün Lojistik ve Transit Termin Süresi Nedir?

Ürdün Kara Nakliye termin süresi, taşıma yöntemine, rotasına, taşınacak yükün türüne ve miktarına, güzergah üzerindeki faktörlere ve diğer lojistik etmenlere bağlı olarak değişebilir. Bu sebeple, nakliye termin süresi sabit değildir, değişkenlik gösterir.