Yunanistan Nakliye

İki ülke arasındaki ticari ilişkiler işbirliği ağırlıklı gitmektedir. Her iki ülke de birbirlerinin önemli ticaret ortaklarıdır ve sürekli bir mal ve hizmet akışı söz konusudur. Bu da her yıl ticaret hacminin artarak devam etmesini sağlar. Bu artıştan iki ülke de memnundur. Türkiye ve Yunanistan arasındaki ticari ilişkiler, iki ülke arasındaki nakliye ve lojistik hizmetlerinin canlanmasını da destekler.

Türkiye’den Yunanistan’a Nakliye Hizmetleri

Yunanistan ile Türkiye, Ege Denizi ile sadece kısa bir deniz yolculuğu veya karayolu üzerinden kolayca ulaşılabilen kara sınırı ile birbirine yakın konumda bulunmaktadır. Bu yakınlık, mal ve yüklerin hızlı ve ekonomik bir şekilde taşınmasına olanak tanır. Biz de Yunanistan nakliyat olarak bu coğrafi yakınlıktan istifade ediyor ve her iki yolu da kullanarak nakliye hizmeti veriyoruz.
İzmir Yunanistan nakliyat hizmeti vermek istediğimizde, İzmir Limanı ve İstanbul Ambarlı Limanı kullanıyoruz. Çünkü her iki limanda stratejik olarak büyük bir liman altyapısına sahiptir. İzmir Yunanistan Nakliye Firmaları bazı Yunanistan limanlarına düzenli olarak sefer yapmaktadır. Bu limanlar arasında Selanik ve Pire Limanı gibi önemli Yunan limanları yer alır. Çalışmalarımız yoğunluğunu en fazla talep aldığımız bölgede olmaktadır ve buna bağlı olarak da araçlarımızın çok fazla yükleme yaptığı şehirler; İstanbul, Kayseri, İzmir, Ankara, Bursa, Konya, Tekirdağ, Manisa, Antalya, Mersin, Adana, Karaman, Hatay, Kahramanmaraş, İskenderun, Dilovası, Denizli, Gebze, Kocaeli, Sakarya, Manisa, Isparta, Uşak, Afyon, Edirne, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Çorlu, Tekirdağ, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Antakya, Aksaray, Samsun, Kastamonu, Eskişehir, Kütahya, Bingol, Tokat, Yozgat, Bolu, Osmaniye, Şanlıurfa, Bilecik, Karabük, Sinop, Trabzon, Düzce, Nevşehir gibi sayısı da günden güne artmaktadır.

Yunanistan Karayolu Nakliye

Yunanistan Karayolu nakliye Firmaları arasında yer alan şirketimiz, güçlü altyapısı ve deneyimli ekibiyle nakliye hizmetlerini başarılı bir şekilde yürütür. Yunanistan’a karayolu taşımacılığı oldukça avantajlıdır. Hem coğrafi yakınlık hem de iki ülkenin lojistik anlamda iyi olması ve tehlike barındırmayan güvenli bir güzergahta bulunması şirketlerin karayolunu kullanmasında etkendir.
Yunanistan tır nakliye özellikle ticari faaliyetler ve ihracatta sıkça tercih edilmektedir. Çünkü iki ülke arasındaki karayolu bağlantısı hem kolaydır hem de tır nakliye için uygun bir seçenektir. Büyük ve ağır yüklerin taşınmasında en çok tercih edilen yöntemdir.

Yunanistan Nakliye Firmaları

Yunanistan çalışan nakliyeciler Yunanistan Türkiye Nakliye ile iki ülke arasındaki karayolu bağlantısı daha aktif kullanılır hale gelmiştir. Buna bağlı olarak da ticari araçlarla mal ve yükleri kolaylıkla taşınabilir olmuştur. Lojistik süreçlerin etkin bir şekilde yönetilmesi ve güncel mevzuata uygun olarak işlerin yürütülmesi önemlidir. Sınır kapılarındaki işlemler, karayolu nakliyesi için gerekli belgelerin düzenlenmesi ve geçişin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi uluslararası standartlarda hizmet veren firmaların deneyimli ekiplerle yapabileceği önemli hizmetlerdir. Bu noktada firmamız, sektörde öncüdür. Müşterilerine en iyi hizmeti sunar. Lojistik süreçlerde danışmanlık hizmeti de vererek yardımcı olur.

Yunanistan Nakliye Fiyatları

Yunanistan çalışan firmalar daha uzun mesafelere nakliye hizmeti veren firmalara göre avantajlı konumdadır. Coğrafi yakınlık, mesafenin kısa olması maliyetleri de etkiler ve diğer ülkelere olduğu gibi daha yüksek fiyatlar çıkmaz. Yine de fiyat bilgisi için firmalarla doğrudan bağlantı kurmak ve iletişime geçmek gerekir.
İSTANBUL ATİNA    2.500 €
ANKARA SELANİK    2.000 €
İZMİR PREVEZE    2.250 €
ADANA TRİPOLİÇE    2.650 €

Sizlere sunduğumuz bu Güvenilir ve kaliteli hizmetleri Türkiye’den Yunanistan taşıma yapan firmalar listesinde yer alan ve kendini işine adamış Avrasya ile çok rahat gerçekleştirebilirsiniz. Nakliye Navlun Fiyatları sık sık değişebilmekte takribi ve yaklaşık olarak değerlendirilen fiyatlardır. Navlun fiyatları Taşınacak olan malzemelerin hacimsel ve ağırlığına göre de değişebilmektedir. Örneğin; Sakarya’dan Yunanistan’a Tır d 2 kapak kadar yer kaplayacak bir ürün için, gerekli yasal şartlar ve uygunluk da sağlanması durumunda Selanik için yaklaşık 900-1200 eur civarında bir bedel ile taşınabilmektedir.
Bizim gibi müşterilerinin ihtiyaçlarını tespit edip o ihtiyaca göre nakliye planı hazırlayan firmaların kullandığı hizmet unsurları farklılık gösterecektir. Taşınacak yükün detayı, gümrük işlemleri, gideceği şehir ve yükün miktarı fiyat üzerinde etkilidir. İstanbul Atina nakliye ile Ankara aynı maliyette olmayacaktır. Buna rağmen firmamız, kaliteyi ve müşteri memnuniyetini birinci sırada tutarak en uygun fiyatlı hizmeti almanızda yardımcı olur.

Türkiye Yunanistan İhracat ve İthalat Faaliyetleri

İki ülke de AB üyesi olduğu için hem ihracat hem de ithalat faaliyetleri Gümrük Birliği anlaşması ve diğer ticari anlaşmalar çerçevesinde yürütülür. Bu anlaşmalar sayesinde ticaret daha kolay gerçekleşir. Gümrük vergileri ve ticaret engellerinin kaldırılması, Yunanistan nakliyecileri olarak bizlerinde hizmetlerini rahatlatmaktadır.
Yunan nakliyecileri en çok şu ürünleri ülkemize ithal eder:
•    Yiyecek
•    Elektrikli eşya
•    Makineler
•    Hammadde
•    Yakıt
İhraç ettiğimiz ürünler de şöyledir:
•    Motorlu kara taşıtları
•    Makine parçaları
•    Elektrikli makine ve cihazlar
•    Demir-çelik
•    Kâğıt ve karton
•    Tekstil
•    Kumaş
•    Deri
•    Pamuk ipliği
•    Madeni eşya
•    Seramik
•    Cam
•    Sebze ve meyve
•    Balık

Yunanistan Ağır Nakliye

Ağır nakliye uzmanlık isteyen, Yunanistan Türkiye taşıma sürecinde uygun ekipmanın ayarlanması, taşınacak olan rotanın en iyi şekilde planlanması gibi pek çok unsuru içerir. Firmamız uzman ekibiyle ve ekipmanıyla ağır yüklerin taşınmasında da müşterilerine en iyi olanakları sağlar.
Ağır nakliye araçları, yükün boyutlarına ve ağırlığına göre özel olarak tasarlanır ve yükün güvenli ve etkin bir şekilde taşınmasını sağlanır. Madencilik ekipmanları, rüzgâr türbinleri, fabrika makineleri ve diğer büyük ve ağır yüklerin taşınması gibi durumlarda kullanılır.

Yunanistan Parsiyel Taşımacılık

Avrasya Türk Nakliye Firmamız, Yunanistan parsiyel nakliye hizmetlerini taşıma türlerine göre daha hızlı teslimat sağlar. Özellikle küçük yüklerin acil bir şekilde taşınması gerektiğinde, parsiyel taşımacılık genellikle daha uygun bir seçenek olarak tercih edilir. Müşterilerimiz için Atina ve Selanik başta olmak üzere tüm bölgelere Türkiye’nin her şehrinden topladığımız yükleri taşıyoruz. Ankara Atina nakliyat hizmeti verirken farklı şirketlerin yüklerini bir araca yükleyerek taşıyoruz. Bu yöntem, şirketler için de kârlı oluyor. Çünkü her işletme kendi yükü kadar bir maliyeti karşılamış oluyor.

Yunanistan Frigo Nakliye Hizmetleri

Frigo nakliye hizmetleri, ürünlerin güvenli ve taze bir şekilde taşınmasını sağlar. Özellikle gıda sektöründe tedarik zinciri etkin şekilde yönetilmiş olur. Biz müşterilerimize ayrıca Yunanistan frigo parsiyel nakliye hizmeti de veriyoruz. Mesela çeşitli gıda ürünlerinin küçük miktarlarda farklı alıcılara gönderilmesi gerekebiliyor. Bu durumda, tüm ürünlerin ayrı taşınması yerine, birden fazla müşterinin ürünlerini aynı taşıma aracında birleştiriyoruz. İhtiyaca göre etkili çözümler sunuyoruz.

Yunanistan Parsiyel Taşıma Ve Yol Güzergahı

Yunanistan ülkesine çalışan nakliye firmaları yol güzergahını taşınacak yükün başlangıç ve varış noktalarına bağlı olarak belirler. Fakat genel olarak geçişlerde İpsala Sınır Kapısı ve Pazarkule Sınır Kapısı kullanılır.
Türkiye’nin her ilinden hizmet sağlıyoruz. Özellikle parsiyel nakliyenin avantajı, farklı şirketlerin yüklerinin bir araçla taşınıyor olmasıdır. Farklı yükleri toplayarak Yunanistan İstanbul taşımacılık üzerinden geçiş yapabiliyoruz. Veya Bursa Atina (Yunanistan) nakliye hizmeti vererek bütün çevre illerdeki veya Bursa’daki yükü toplayarak taşıma gerçekleştiriyoruz.

Yunanistan Transit Taşıma ve nakliye Süresi

Hem Türkiye hem de Yunanistan, hem Avrupa hem de Ortadoğu pazarlarına erişim için önemli birer kapıdır. Bu durum, hem Avrasya’da yer alan ülkelerin hem de farklı kıtalardaki ülkelerin birbirine kolayca ulaşabilmesine ve ticaret yapabilmesine olanak tanır. Biz de firma olarak Yunanistan transit taşıma ile Yunanistan’ın topraklarında veya limanlarında kısa süreli duraklıyoruz. Başka bir ülkeye geçerken lojistik düzenlemeler ve gümrük işlemleri için bu rotayı kullanıyoruz.

Yunanistan Hakkında Sık Sorulan Sorular

Türkiye Yunanistan nakliye firmaları ile çalışmak isteyen siz değerli müşterilerimizin en sık sorduğu soru, Yunanistan Kara Nakliye Hizmetlerinde  Avrasya Nakliye avantajları nelerdir?
Nakliye sektöründe uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahip oluşumuz, yenilikleri takip eden yapımız, donanım, alt yapı ve teknolojik gelişmeleri takip bugüne kadar başarılı hizmetler sunmamızı sağladı. Sağlamaya da devam ediyor. Ama en temel misyonumuz müşterilerimizin memnun kalmasıdır. Kaliteyi müşterilerimizin memnuniyetiyle ölçüyoruz. İhtiyaçlara ve hedefe yönelik olarak her müşterimize ayrı bir lojistik destek sunuyoruz. Alanda uzman ekibimiz, tüm aşamaları özenle takip ederek güvenli ve hızlı nakliyat hizmeti sağlıyor. Her detayı titizlikle planladıkları için de sorunsuz bir şekilde teslimat gerçekleştirmiş oluyoruz. Konteyner Taşımacılığı da yine İzmir ve Ambarlı, pendik limanlarından yapılmaktadır.

Yunanistan Kargo Şirketleri

Sizlerin talep ve istekleri doğrultusunda Yunanistan Lojistik Firmaları en hızlı teslimatı yapmak için çalışır. Bunun için de faaliyet gösteren diğer yerel ve uluslararası kargo şirketleri de bulunmaktadır. Yunanistan içinde ve uluslararası olarak kargo ve lojistik hizmetleri sağlarlar.